Otrdien, 7.aprīlī pēcpusdienā ap plkst.17:00 izcēlies ugunsgrēks Murjāņos, Imanta Ziedoņa vasaras mājas teritorijā esošajā klētī - šķūnī. Iemesli, kādēļ izcēlies ugunsgrēks, joprojām tiek noskaidroti, strādājot kopā ar policijas un apdrošināšanas ekspertiem. Arī ugunsgrēka zaudējumu aplēses vēl tiek precizētas. Imanta Ziedoņa vasaras mājas klēts ēka bija apdrošināta, apdrošināšanas atlīdzību izmaksājusi AS “Balta”. Teritorija tiek sakopta un turpināsies gatavošanās muzeja vasaras sezonai. 

 

Klētī netika glabātas Imanta Ziedoņa piemiņas lietas. Ziemas periodā tajā atradās vien darbarīki un saimniecības priekšmeti. Klēts bija nozīmīga vieta Imanta Ziedoņa muzeja kompleksā - vasaras periodā tā kalpoja par dažādu semināru un skaņu ierakstu  telpu. Tajā ierakstīti arī abi Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” mūzikas albumi ar dzejnieka vārdiem.

„Meklēsim iespējas, kā atjaunot klēti autentiskā veidā, gan izmantojot klēts saglabājušos daļu, gan papildinot to ar kādiem līdzvērtīgiem materiāliem. Priecāsimies par visiem, kuri aiz pārliecības gatavi investēt Imanta Ziedoņa muzeja veidošanā un uzturēšanā.” stāsta valdes priekšsēdētājs Ants Grende.

Imanta Ziedoņa vasaras mājas klēts ēka bija apdrošināta par 29 000 EUR, attiecīgi atlīdzība, ko fonds "Viegli" saņem no AS "Balta" ir 23 500 EUR. Atlīdzība veidojas, apdrošināšanas summai atņemot polisē noteikto pašrisku un derīgās atliekas, kas ir baļķu konstrukcijas un pamati, ko atjaunosim, kā arī iekļaujot atlīdzību par bojā gājušajām saimnieciskajām lietām. 

 

Pēc pirmajām konsultācijām ar iespējamiem ēkas restauratoriem, atlīdzības apmērs ir pietiekams, lai atjaunotu ēku autentiskā veidā, aizstājot bojā gājušās konstrukcijas daļas, piemēram, jumtu, ar jauniem materiāliem. 

 

Imanta Ziedoņa fondam "Viegli" ir sabiedriska labuma organizācijas statuss. Līdz šim Imanta Ziedoņa muzejā ieguldīti gan no koncertdarbības un disku pārdošanas gūtie ienākumi, nomainot klēts jumtu 2012.gada pavasarī, gan ziedojumi, kas izlietoti muzeja kompleksa atbalsta ēkas būvniecībā 2014.gadā.

 

Paralēli muzeja sakopšanas darbiem, Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" organizē apbalvojumu "Laiks Ziedonim", kas iedibināts, lai atbalstītu un cildinātu izcilību jaunradē Imantam Ziedonim tuvajās jomās. Šī gada 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks apbalvojuma cildināšanas ceremonija, uz kuru aicinām iegādāties biļetes portālā ekase.lv, tādējādi atbalstot apbalvojuma “Laiks Ziedonim” norisi.