2015.gada 27.aprīlī, Rīgā

Fonds “Viegli” maija svētku nedēļā aicina uz pasākumiem Cēsīs

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” maija svētku dienas aicina pavadīt Cēsīs. 3.maijā Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonija - koncerts, uz ko vēl iegādājamas biļetes portālā Ekase.lv. Savukārt bez maksas pieejama Vjačeslava Kaščejeva lekcija par fizikas izaicinājumiem 21.gadsimtā un Imanta Ziedoņa filmu skate.

30.aprīlī plkst. 17:00 notiks profesora Vjačeslava Kaščejeva lekcija Cēsu Valsts ģimnāzijā. Lekcijā aicināts piedalīties ikviens – skolēni, studenti, pieaugušie, cēsnieki, vidzemnieki un citi interesenti, kuri vēlas vairāk uzzināt par modernās fizikas lielākajiem jautājumiem un izaicinājumiem. Piemēram, vai 20.gadsimtā atklāts viss iespējamais par fizikālajām likumsakarībām? Vai fizikā pastāv arī vēl neatklātas lietas? Kādu tehnoloģiju attīstība un pielietošana sekmēs nākotnes eksakto zinātņu jomu? Profesors stāstīs par savu skatījumu uz fizikas nozari, kas balstās viņa pieredzē kvantu fizikas pētījumos.

“Tikai Dieva brīnums var izkustināt 20.gadsimta pirmajā pusē atklātos fizikas stūrakmeņus – kvantu mehāniku, relativitātes teoriju un Einšteina gravitācijas vienādojumus. Pirmie divi veido pamatu visa ikdienišķā fizikai, bet Einšteina gravitācijas teorija ļauj fiziķiem izzināt Visuma izcelšanos un attīstību. Tagad, 21.gadsimtā fiziķu meklējumi un cīņas notiek divās frontēs. Kādās frontēs un par ko ir šīs cīņas, par to runāsim Cēsīs!” tā ar savu lekciju iepazīstina profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

Profesors V.Kaščejevs ir apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2014.gada nominācijas zinātnē laureāts, kurš šogad pirmo reizi kopā ar fondu “Viegli” un Jauno Fiziķu skolu īsteno projektu vidusskolu jauniešiem “Fizikas pavasaris”.

No 1. līdz 4.maijam cēsniekiem un pilsētas viesiem Vidzemes koncertzāles kinoteātrī būs skatāma Imanta Ziedoņa filmu skate. Bezmaksas seansos plkst. 11:00 rādīs Imanta Ziedoņa veidotās un iedvesmotās spēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas.1.maijā būs skatāmas dokumentālās filmas: “Imants Ziedonis. Portrets locījumos” un “Gada reportāža”.  2.maijā pirms filmu „Lomi” un “Mēstepatās” skatīšanās notiks tikšanās ar filmas “Mēstepatās” režisoru Zigurdu Vidiņu, savukārt 3.maijā pirms animācijas filmu parādes būs saruna ar animācijas filmu režisori Rozi Stiebru. 4.maijā skatītājus priecēs spēlfilma Puika.

Kā jau ziņots iepriekš, 3.maijā plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonija – koncerts. Ceremonijas laikā iepazīsim un cildināsim šī gada nominantus un laureātus.  Koncerta daļā fonda “Viegli” mūziķi izpildīs fragmentus no Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju”, kurai libretu pēc Raiņa lugas motīviem veidojis Imants Ziedonis. Biļetes pieejamas portālā Ekase.lv. Plašāka informācija par ceremoniju mājas lapā www.laiksziedonim.lv.

Par apbalvojumu “Laiks Ziedonim”

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” izveidojis apbalvojumu “Laiks Ziedonim”, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības. Apbalvojums jau otro gadu tiek piešķirts piecās nominācijās – bērniem un jauniešiem, par dzīvi literatūrā, zinātnē, novadpētniecībā un tautsaimniecībā. Plašāka informācija par apbalvojumu - www.laiksziedonim.lv.

Par Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

Papildus informācija:
Inga Zālīte
Inga.zalite@fondsviegli.lv
Tālr.28687743