Notikumi

Fonds "Viegli" aktīvi darbojas kopš 2010. gada pavasara, veidojot un iesaistoties projektos, kas veicina jaunradi un Latvijas skaistuma parādīšanos. Ja vēlies piedalīties fonda "Viegli" organizētajos publiskajos pasākumos - seko fonda "Viegli" Facebook kontam, lai uzzinātu informāciju par tuvākajiem notikumiem!

Fonds "Viegli" ved Imanta Ziedoņa daiļradi pasaulē - sniegs koncertus Lielbritānijas latviešiem un uzstāsies Londonas grāmatu tirgū 

 

Atzīmējot fonda "Viegli" astoņu gadu jubileju un ieskandinot Latvijas valsts 100 gadi, no 13. līdz 15. aprīlim Lielbritānijā viesosies mūsu mūziķi, kuri tautiešiem sniegs vairākus koncertus "Tikpat viegli!", kā arī prezentēs Ziedoņa muzeju un grāmatas angļu valodā Londonas Grāmatu tirgū.

Koncerti "Tikpat viegli!" notiks LR vēstniecībā Lielbritānijā, Ukraiņu sociālajā klubā, kā arī Daugavas vanagu mītnē "Straumēni". Koncertus organizēs lielāko pasākumu rīkotāji Lielbritānijas latviešiem - biedrība "Bērzes strazdi" sadarbībā ar fondu “Viegli” un Imanta Ziedoņa muzeju. Visi ienākumi no biļešu tirdzniecības tiks ieguldīti Imanta Ziedoņa vērtību popularizēšanā Latvijā un pasaulē, kā arī “Bērzes strazdi” labdarības projektā Latvijas internātskolās.  

Fonda “Viegli” koncertos “Tikpat viegli!” Lielbritānijā piedalīsies mūziķi Renārs Kaupers, Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane – Holšteine, Raimonds Gusarevs un Jānis Strapcāns, kā arī fonda “Viegli” draugi un dibinātāji. 

Biļetes uz koncertiem pieejamas internetā

Mūzikas projekts "Visas Taisnības" izdod albumu un aicina uz koncertiem

 

Mūzikas projekts "Visas Taisnības" kopā ar fonda "Viegli" mūziķiem un draugiem izdevis devis ierakstu albumu, kā arī aicina uz koncertiem 2018. gada 2., 3. un 4. martā RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 Aisteres zālē, Durbes ielā 4, Rīgā. 

Koncertu dienās ikviens aicināts arī uz Imanta Ziedoņa muzeja veidoto izstādi, kurā tiks atspoguļots kultūrvēsturiskais mantojums no pagājušā gadsmita 70. gadu izskaņas jeb laika, kad radusies lielākā daļa no "Visas Taisnības" albumā iekļautajām Raimonda Paula dziesmām ar Imanta Ziedoņa vārdiem. 

Projekta muzikālā apvienība mūziķa Raimonda Gusareva un DJ Monsta vadībā piešķīrusi jaunu skanējumu Raimonda Paula dziesmām, kuras jaunajā mūzikas albumā izpilda dziedātāji: Goran Gora, Renārs Kaupers, Māra Upmane-Holšteine, Jānis Strapcāns, Elizabete Vētra un reperis Edavārdi.

Biļetes uz koncertiem pieejamas Ekase

 Izdoti Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" albumu dzejoļi angļu valodā  

 

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu „Viegli” laidis klajā grāmatu angļu valodā “The 1001st Blakish-Blue Night”, kur apkopoti 33 dzejoļi, kas izskan visos trīs “Viegli” mūzikas albumos latviešu valodā. Dzejoļus tulkojis Ivars Šteinbergs, sadarbojoties ar vairākiem autoriem Latvijā un pasaulē. Dzejoļu krājumā ir arī fonda “Viegli” padomes priekšsēdētājas Žanetes Grendes un mūziķu Goran Goras, Renāra Kaupera, Māras Upmanes-Holšteines, Raimonda Gusareva un Jāņa Strapcāna stāsti, kā viņi sastapuši I. Ziedoni.

Grāmatas vizuālo noformējumu veidojusi Londonā mītošā latviešu māksliniece Līga Kitchen, katrai no dziesmām radot savu vizuālo tēlu. 

Grāmata izdota ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

Papildu informācija par grāmatu šeit

 Jau piekto gadu aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam "Laiks Ziedonim"

 

2018. gada 6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” jau piekto gadu izsludinājis pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks nemainīgi pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 24. februārim apbalvojuma mājas lapā www.laiksziedonim.lv. Laureāti tiks paziņoti cildināšanas ceremonijā 3. maijā - Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Vairāk informācijas šeit: http://laiksziedonim.lv/apbalvojums

Notiks Imanta Ziedoņa dienasgāmatas "No patikšanas uz patikšanu" atvēšanas svētki

 

2017. gada 13. novembrī plkst. 18.00 kafejnīcā "Andalūzijas suns" notiks Imanta Ziedoņa dienasgrāmatas "No patikšanas uz patikšanu" atvēršanas svētki. Imants Ziedonis dienasgrāmatu rakstījis 2003. gadā, gatavojoties 2005. gada Zvaigznes dienai, kurā viņš vēlējās to nolasīt. Diemžēl īsi pirms 2005. gada 6. janvāra viņu skāra veselības problēmas, un šo dienasgrāmatu nenolasīja. Latvijas iedzīvotājiem ir bijusi iespēja iepazīties ar fragmentiem no šīs grāmatas, jo kopš 2016. gada novembra ir izveidots muzikāls uzvedums “Citādas debesis, tā pati dvēsele”, kur fragmentus lasa Ausma Kantāne, Imanta Ziedoņa dzejoļus un pasakas stāsta aktieris Vilis Daudziņš, bet muzikālo pavadījumu veido Kaspars Zemītis.

Grāmatu izdod Imanta Ziedoņa fonds "Viegli". Imanta Ziedoņa domas papildina Zigmunda Skujiņa ievads - domas par Imantu Ziedoni. Grāmatas ilustācijas veidojusi māksliniece Ieva Krūmiņa, māksliniecisko noformējumu Jānis Birznieks.

Grāmata izdota ar Mūzikas nama Daile finansiālu atbalstu.

Grāmata no 14. novembra pieejama Imanta Ziedoņa fondā "Viegli", Aldaru ielā 5, Rīgā.

Ikgadējie fonda "Viegli" koncerti "No patikšanas uz patikšanu"

 

Laime sastāv no mirkļiem. Sēdi jūras krastā un nez no kā sajūties laimīgs. Arī patikšana ir tāds pats reizēm nesaprotamas un negaidītas laimes mirklis. Stāvi uz skatuves, dziedi un it kā no nekā jūti, ka tev patīk. Patīk šie cilvēki, kuri ir atnākuši. Patīk tavi skatuves biedri (ar kuriem pus pudu sāls jau esi kopā apēdis) un patīk dziesmas, kuras skan. Bet patikšanas mēdz būt dažādas. Vienam - māte, otram - meita. Vienam - Kalniņš, otram - Pauls. Bet, ja pa vidu ir "viegla" patikšana, tad visam būtu jābūt kārtībā!

Jau septīto gadu notiks Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” ziemas sajūtu koncerti, kuros skanēs skaistākās fonda dziesmas, kā arī jaunas, kuru mūzikas autori ir Imants Kalniņš un Raimonds Pauls.

Koncertu norises laiki: svētdiena, 10. decembris plkst. 12.00, 16.00 un 20.00, pirmdiena, 11. decembris un otrdiena, 12. decembris plkst. 19.00.

Biļetes pieejamas Ekase.lv

Koncertus organizē Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" sadarbībā ar Ziedoņa muzeju, to norisi atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO, Latvijas Dzelzceļš un LMT Straume

Informē DienaDelfi.lvRadio SWHIRdraugiem.lvLatvijas Radio

Pirmo reizi izdotas Imanta Ziedoņa "Krāsainas pasakas" angļu valodā

 

2017. gada 5. jūlijā notika Imanta Ziedoņa grāmatas "Krāsainas pasakas" angļu valodā atvēršanas svētki. Grāmatu izdevis apgāds "Jumava" sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu "Viegli" un Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA). Pasakas angļu valodā tulkojusi Ieva Lešinska.

Imanta Ziedoņa “Colorful Tales” ir 11 pasaku izlase, kas paredzēta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Grāmatas ilustrācijas veidojuši 11 talantīgi latviešu mākslinieki — LMA pasniedzēji, studenti un diplomandi. 

Grāmtu "Colorful Tales" iespējams iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās un interneta grāmatu tirgotavās. Plašāka informācija par grāmatu aplūkojama šeit

Fotogrāfijas no atklāšanas svētkiem aplūkojamas šajā saitē.

 

Cildināti apbalvojuma "Laiks Ziedonim 2017" laureāti

 

3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē, norisinājās ceturtā apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija. Apbalvojuma laureāti ir Laura Putāne, Kristaps Rikāns, Laima Liepiņa,Jana Kolbina un Kārlis Agris Gross. Visi laureāti saņēma tēlnieces Olgas Šilovas darināto Imanta Ziedoņa statueti un naudas balvu 3000 EUR apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi. Informācija par laureātiem.

 

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam "Laiks Ziedonim"

 

6. janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” jau ceturto gadu izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks nemainīgi pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 24. februārim apbalvojuma mājas lapā www.laiksziedonim.lv. Laureāti tiks paziņoti cildināšanas ceremonijā 3. maijā - Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

 

Vairāk informācijas šeit: http://laiksziedonim.lv/apbalvojums

Iznākusi Imanta Ziedoņa dzejas izlase „Es skaitīju un nonācu pie Viena” 

 

Fonds „Viegli” laidis klajā Imanta Ziedoņa dzejas krājumu „Es skaitīju un nonācu pie Viena”, kas pirmo reizi izdots pirms 20 gadiem. Pārizdotajā dzejas krājumā I. Ziedoņa dzeju papildina dzejnieka Jāņa Rokpeļņa un mācītāja Induļa Paiča ievadvārdi, kā arī mācītāja Jura Rubeņa sprediķis Imanta Ziedoņa bērēs, kas grāmatā iekļauts pēcvārda vietā. Grāmata ieguvusi arī jaunu vizuālo noformējumu, ko zīmējusi māksliniece Ieva Krūmiņa, kur ir arī 1996. gada ilustrāciju autore. Ceturtdien, 13. oktobrī Rīgas Lutera draudzes namā Torņakalnā notiks grāmatas atvēršanas svētki. Grāmata no 14. oktobra pieejama Jāņa Rozes grāmatnīcās, Nice Place Mansards, Galerijā Istaba, IHTIS un citās grāmatu tirdzniecības vietās. Vairāk informācijas šeit.

 

Noslēdzies projekts "Fonda "Viegli" kapacitātes stiprināšana"

 

Fonds „Viegli” 2016. gada jūlijā - oktobrī realizēja projektu "Fonda "Viegli" kapacitātes stiprināšana" ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Līguma nr. 2016.LV/NVOF/DAP/MIC/030/03. Projekta ietvaros notika seminārs fonda dibinātāju, darbinieku un brīvprātīgo kapacitātes stiprināšanai. Projekta ietvaros veikts arī pētījums, aptaujājot Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrus - uzņēmējus, fonda "Viegli" atbalstītājus - uzņēmējus, kā arī fonda "Viegli" atbalstītājus - sociālo tīklu sekotājus un e-pastu listes saņēmējus. Semināra un pētījuma rezultātā tika izstrādāta gan fonda "Viegli" darbības stratēģija 2017. - 2020. gadam, gan attīstīta jaunrades atbalsta fonda darbības stratēģija 2017. - 2020. gadam.  

 

Ikgadējie fonda "Viegli" koncerti "Mēs skaitījām un nonācām pie Viena"

 

Kopā ar Imanta Ziedoņa muzeju gaidīsim Jūs Dzelzceļa muzejā Rīgā, kur 16., 17. un 18. decembrī dziedāsim skaistākās fonda "Viegli" dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem no albumiem "Viegli", "Vakars.Pietura.Jasmīns", "Loks paliek vaļā". Uzstāsies mūziķi, kuri piedalījušies visu trīs albumu ierakstā - Renārs Kaupers, Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane - Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars), kā arī fonda “Viegli” draugi un atbalstītāji. Mūziķu sastāvs katrā koncertā var būt mainīgs.

Kā katru gadu, gaidām Jūs jau stundu pirms pasākuma, lai kopīgi veidotu un baudītu draudzīgu atmosfēru - satiekoties Ziedoņa muzeja bibliotēkā, zinātkāri brīnoties ZINOO centra aktivitātēs bērniem, veldzējoties ar Kluba "Piens" dzērieniem, baudot "Lielezera" piparkūkas un iegādājoties visvieglākās Ziemassvētku dāvanas.

Biļetes pieejamas no 11. oktobra plkst.11:00 Ekase.lv. Koncertu norisi atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

 

Tikšanās ar apbalvojuma "Laiks Ziedonim" laureāti, skolotāju Daigu Zirnīti

 

"Es esmu līdz ar viņiem, caur un pie" (I. Ziedonis)

22. septembrī Ziedoņa muzejs sadarbībā ar fondu Viegli aicina uz tikšanos ar apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” laureāti, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāju Daigu Zirnīti un jauno dzejnieku Edvardu Franci Kuku, kā arī ar Āgenskalna Valsts Ģimnāzijas skolnieci Katalīnu Bernāni jēgpilno sarunu ciklā “Visā visumā”.

Vairāk informācijas par notikumu šeit.

 

Jēgpilnas sarunas ar Pēteri Kļavu

 

8. septembrī  Ziedoņa muzejs sadarbībā ar fondu Viegli aicina uz tikšanos ar bērnu ārstu reanimatologu, filozofu un zinātnieku, Imanta Ziedoņa draugu Pēteri Kļavu jēgpilno sarunu ciklā “Visā visumā”. Pēteris Kļava sarunā „Re, kā!” dalīsies savās domās, kā viņš izprot Imanta Ziedoņa dzejas krājumu „Es skaitīju un nonācu pie viena”, par būšanu šeit un tagad, par pasaules uztveri un mirkļa izbaudīšanu.

Vairāk informācijas šeit.

 

Tikšanās ar apbalvojuma "Laiks Ziedonim" laureātiem 

 

Turpinot tradīcijas, sestdien, 27. augustā Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos tikāmies ar apbalvojuma "Laiks Ziedonim 2016" laureātiem novadpētniecībā Jāni Galzonu un bērniem un jauniešiem Andri Jenertu. J.Galzons savā sarunā "Idejas arheoloģija". pastāstīja, kur var meklēt idejas radošumam, kā arī par zīmju valodas spēku. Savukārt A.Jenerts pastāstīja par savu pieredzi, kā atrast īsto un vienīgo ideju, par ko aizdegties un turpināt profesionāli pilnveidoties, saglabājot dzirksti sirdī. Fotogrāfiju autors: Andra Jenerta ģimene

Fotogrāfijas iespējams aplūkot šeit.

 

Aicina uz tikšanos ar apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” laureātiem

 

27. augustā Imanta Ziedoņa vasaras mājā „Dzirnakmeņi” Murjāņos notiks tikšanās ar diviem apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” laureātiem: Rūjienas mākslas skolas direktoru Jāni Galzonu un Siguldas pilsētas vidusskolas skolnieku Andri Jenertu. Ieeja pasākumā bez maksas, līdzi ņemot groziņus. Pasākums sākas plkst. 12.00.

Vairāk informācijas par notikumu šeit.

 

Saruna ar mācītāju Induli Paiču par I. Ziedoņa dzejas krājumu "Es skaitīju un nonācu pie Viena"

 

2016. gada 21. jūlijā fonds Viegli organizēja tikšanos Rīgas Lutera Draudzes namā ar mācītāju Induli Paiču. Šī tikšanās notika jēgpilnu sarunu cikla "Visā visumā" ietvaros, ko katru ceturtdienu rīko Imanta Ziedoņa muzejs. Tikšanās bija veltīta Imanta Ziedoņa dzejas krājuma "Es skaitīju un nonācu pie Viena" analīzei - kā mācītājs Indulis Paičs saskata dzenbudisma, kristietības un latvietības sintēzi šajā krājumā. Fotogrāfiju autors: Artūrs Jenots

Fotogrāfijas un īsu ieskatu sarunas gaitā iespējams atrast šeit.

 

Jēgpilnas sarunas "Visā visumā" ar mācītāju Induli Paiču

 

21. jūlijā Ziedoņa muzejs sadarbībā ar fondu Viegli aicina doties ceļā uz Rīgas Lutera Draudzi, lai tiktos ar mācītāju Induli Paiču jēgpilno sarunu ciklā “Visā visumā”. Indulis Paičs sarunā „Es nonācu pie viena” dalīsies savās domās, kā viņš izprot sintēzi starp kristietību, dzenbudismu un latviskajām vērtībām Imanta Ziedoņa dzejoļos. 

Vairāk informācijas par notikumu šeit.

 

Tikšanās ar "Laiks Ziedonim" laureātiem un Imantdienas

 

Turpinot tradīcijas, sestdien, 2.jūlijā Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos tikāmies ar apbalvojuma "Laiks Ziedonim 2016" laureātiem zinātnē Egilu Stalidzānu un literatūrā Daigu Zirnīti. Šajā dienā atzīmējām arī Imantdienas, ne tikai iesaistoties jēgpilnās sarunās, bet arī klausoties dziesminieces Lienes Grosas dziesmas.
Paldies visiem, kuri atbrauca, paldies visiem, kuri domās bija ar mums! 
Uz tikšanos vēl šajā vasarā ar pārējiem apbalvojuma "Laiks Ziedonim 2016" laureātiem!

 

 

Aicinām uz tikšanos ar "Laiks Ziedonim 2016" laureātiem
 

2016. gada 2. jūlijā, Imanta Ziedoņa vasaras mājā "Dzirnakmeņi" Murjāņos notiks tikšanās ar diviem apbalvojuma "Laiks Ziedonim 2016" laureātiem: profesoru Egilu Stalidzānu un latviešu valodas un literatūras skolotāju Daigu Zirnīti.

Plašāka informācija šeit.

 

Imanta Ziedoņa muzejs aicina uz Reiņa Runča dzejas vakaru
 
Plašāka informācija par pasākumu šeit.                                                                                                                                 
 

 

Reiņa Runča dzejas krājuma "Gaismas ķermenis" izdošana
 

Iznācis dzejnieka, apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2014” nominanta, Reiņa Runča trešais dzejas krājums „Gaismas ķermenis”, kura atvēršanas svētki norisinājās pasākuma cikla „Normunda Naumaņa draugi lasa, skatās, klausās” ietvaros, piektdien, 27. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Mūziķis Jānis Šipkēvics ievietoja jauno dzejas krājumu Normunda Naumaņa grāmatplauktā, LNB audiovizuālajā lasītavā. Informācija medijiem šeit.

 
 
Projekta "Telpas pavasaris" noslēguma pasākums
 

2016. gada 20. maijā, Rīgas Juglas vidusskolā notika projekta "Telpas pavasaris" noslēguma pasākums jauniešiem.

Plašāka informācija šeit.

 

 

Apbalvojuma "Laiks Ziedonim" cildināšanas ceremonija
 

2016. gada 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, jau trešo gadu cildinājām apbalvojuma "Laiks Ziedonim" laureātus. Ceremonija notika Jūrmalā - Dzintaru koncertzālē.

 

Apbalvojuma "Laiks Ziedonim" nominantu cildināšana
 

2016. gada 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, pirms laureātu cildināšanas ceremonijas sveicām visus 26 nominantus īpašā fonda "Viegli" un Jūrmalas pilsētas pieņemšanā Dzintaru koncertzālē. 

 

Projekta "Telpas pavasaris" radošās nometnes skolēniem
  

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” projekta “Telpas pavasaris” ietvaros aicināja 9. - 12. klašu jauniešus piedalīties radošajās nometnēs trijās Latvijas pilsētās: 2016. gada 3. martā – Dobelē, 4. martā – Kuldīgā un 11. martā – Valmierā. Nometņu mērķis bija veicināt radošo jaunradi, tās ir viena no Imanta Ziedoņa muzeja formām, kas notiek ārpus muzeja faktiskajām robežām.

 

Ziemassvētku koncerti "Kāds esi, nāc!" Dzelzceļa muzejā
  

2015. gada 13.,14. un 15. decembrī Latvijas Dzelzceļa muzejā notika ikgadējie fonda "Viegli" Ziemassvētki koncerti "Kāds esi, nāc!".

 

Albuma "Loks paliek vaļā" atklāšanas svētki 9. novembrī
  

 

2015. gada 9. novembrī vilcienā no Rīgas uz Dzintariem tika prezentēts Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" trešais mūzikas albums "Loks paliek vaļā", kur dzirdamas 12 dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem.

 

Fondam "Viegli" jauns albums
  

2015. gada vasarā ierakstīts Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" trešais mūzikas albums "Loks paliek vaļā". Ieklausieties pirmajās dziesmās šeit.

 

Grāmatas "Mūžības temperaments. Studijas par Raini" atklāšanas svētki
  

23. septembrī Jūrmalā, Mākslas stacijā Dubulti, brīnišķīgā kompānijā atklājām I. Ziedoņa grāmatu “Mūžības temperaments. Studijas par Raini” papildināto izdevumu un ieskandinājām gaidāmo albumu. Grāmatu izdevis apgāds "Mansards" ar Jūrmalas pilsētas atbalstu.

 

Fonda "Viegli" radošā nometne Murjāņos
  

2015.gada augusta sākumā saulainā un smieklu piebildītā gaisotnē notika fonda “Viegli” radošā nometne. Tās laikā tika ierakstītas teju 10 dziesmas. Darbs pie jaunā albuma vēl turpinās, tas dienas gaismu ieraudzīs novembra beigās. Savukārt 13., 14. un 15.decembrī gaidāmi par labu tradīciju kļuvušie Ziemassvētku burziņi.

 

Brīvdabas KINO VAKARI Ziedoņa muzejā*
  

2015.gada augustā un septembrī Ziedoņa vasaras mājā Murjāņos būs skatāmas dzejnieka radītās un iedvesmotās filmas. Kino vakarus papildinās sarunas ar viesiem - vārtsargu, treneri un fonda "Viegli" dalībnieku Artūru Irbi, kinokritiķi Dairu Āboliņu, režisoru Zigurdu Vidiņu, animācijas filmu režisori Rozi Stiebru un operatoru Ivaru Selecki. Sarunas vadīs viena no fonda "Viegli" dibinātājām Eva Ikstena.

 

"Laiks Ziedonim" laureātu, vizionāru un draugu satikšanās Murjāņos
  

2015.gada 4.jūlijā Ziedoņa muzejā* Murjāņos pulcējās apbalvojuma "Laiks Ziedonim" 2015.gada laureāti, apbalvojuma vizionāri un draugi.

Nodarbībās un lekcijās laureāti iepazīstināja ar sev tuvajām tēmām. Vairāk par apbalvojumu - www.laiksziedonim.lv

 

Ziedoņa muzeja* pilotsezonas atklāšana
  

2015.gada 1.jūlijā, Imanta Ziedoņa vārda dienā tika atklāta dzejnieka topošā muzeja pilotsezona. Iedvesmas dienā, kā esam nodēvējuši šo atklāšanas pasākumu, I. Ziedoņa vasaras mājās "Dzirnakmeņi" viesiem bija iespēja piedzīvot īpaši izstrādātu jaunrades programmu, kas tapusi sarunās ar Imanta Ziedoņa laikabiedriem, draugiem un fonda “Viegli” sadarbības partneriem. Programmas mērķis ir attīstīt tās dalībnieku radošumu, vienlaikus dodot iespēju piedzīvot muzeja atmosfēru.

 

Radošās nometnes Ziedoņa muzejā*
  

2015.gada vasarā I.Ziedoņa vasaras mājā Murjāņos norisinās Ziedoņa muzeja* radošie pasākumi, eksperimenti ar dažādām muzeja darbības formām. Viena no šim formām ir nometnes, kuru laikā top idejas radošiem, ziedoniskiem projektiem un programmām, kas vēlāk pārtop par īpašu notikumu Ziedoņa muzeja* apmeklētājiem.

 

Cildināti apbalvojuma "Laiks Ziedonim" 2015.gada laureāti 
  

2015.gada 3.maijā Vidzemes koncertzālē "Cēsis" cildināti apbalvojuma "Laiks Ziedonim" 2015.gada nominanti un laureāti, kuri izceļas ar jaunradi, izcilību, stāju, sūtību, veiksmi, degsmi un savpatību. Ikviens laureāts saņēmis 3000 Eiro naudas balvu, ko nodrošina Borisa un Ināras Teterevu fonds un tēlnieces Olgas Šilovas veidoto Imanta statueti. Visi nominanti saņēmuši cildinājuma rakstus un rotkaļa Jura Leitāna gatavotās nozīmītes. Vairāk par apbalvojumu - www.laiksziedonim.lv

 
Fonds "Viegli" maija svētku nedēļā aicina uz pasākumiem Cēsīs 
  

3.maijā Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks apbalvojuma "Laiks Ziedonim" cildināšanas ceremonija - koncerts, uz ko vēl iegādājamas biļetes portālā Ekase.lv. Savukārt bez maksas pieejama Vjačeslava Kaščejeva lekcija par fizikas izaicinājumiem 21.gadsimtā un Imanta Ziedoņa filmu skate. Vairāk informācijas šeit.

 
 
Cēsīs notiks Imanta Ziedoņa filmu skate un tikšanās ar režisoriem
  

1.-4.maijā plkst.11:00, Vidzemes koncertzāles "Cēsis" kinoteātrī būs skatāmas Imanta Ziedoņa veidotās un iedvesmotās filmas. 2.maijā būs tikšanās ar filmas “Mēstepatās” režisoru Zigurdu Vidiņu, savukārt 3.maijā pirms animācijas filmu parādes notiks saruna ar animācijas filmu režisori Rozi Stiebru. Abi režisori stāstīs par filmu veidošanas gaitu un dalīsies atmiņās par Imanta Ziedoņa dalību filmu tapšanas procesā. Ieeja visos filmu seansos ir bez maksas. Filmu skate iespējama, pateicoties Nacionālajam Kino centram. Vairāk informācijas šeit.

 
 

 

Fonds "Viegli" atjaunos Imanta Ziedoņa vasaras mājas klēti
  

Otrdien, 7.aprīlī pēcpusdienā ap plkst.17:00 izcēlies ugunsgrāks Murjāņos, Imanta Ziedoņa vasaras mājas teritorijā esošajā klētī - šķūnī. Iemesli, kādēļ izcēlies ugunsgrēks, joprojām tiek noskaidroti, strādājot kopā ar policijas un apdrošināšanas ekspertiem. Arī ugunsgrēka zaudējumu aplēses vēl tiek precizētas. Imanta Ziedoņa vasaras mājas klēts ēka bija apdrošināta AS "Balta", apdrošināšanas atlīdzība ir izmaksāta. Teritorija tiek sakopta un turpināsies gatavošanās muzeja vasaras sezonai. Vairāk informācijas šeit.

 
 
Jaunrades konkurss "Fizikas pavasaris" un lekcija Cēsīs
  

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" kopā ar apbalvojuma "Laiks Ziedonim" 2014.gada laureātu zinātnē Vjačeslavu Kaščejevu un Jauno Fiziku skolu aicina Latvijas vidusskolu jauniešus piedalīties jaunrades konkursā "Fizikas pavasaris", motivējot fizikas stundās apgūstamo vielu izprast caur jaunrades procesu. Projekta "Fizikas pavasaris" mērķis ir paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi. Vairāk par projekta aktivitātēm šeit.

 
 
Epifāniju dienā jau otro reizi tiekas apbalvojuma "Laiks Ziedonim" vizionāri
  

2015.gada 6.janvāris. Par godu Epifāniju jeb Zvaigznes dienai, jau otro gadu pēc kārtas notika apbalvojuma "Laiks Ziedonim" vizionāru tikšanās. Lai vienlaicīgi apspriestu šīgada darāmo, apmainītos ar idejām, izsludinātu apbalvojuma pieteikšanās sākumu un atzīmētu mītisko atspidēšanas dienu, kas bija svarīga arī mūsu kopējam draugam Imantam Ziedonim, visu nomināciju vizionāri sanāca vienuviet.

 
 
Ar laureātu eksperimentālo meistarklasi gatavojamies Zvaigznes dienai
  

2015.gada 4.janvārī viesojāmies Priekuļos, kur SIA AUTINE klētī apbalvojuma "Laiks Ziedonim" 2014.gada laureāts tautsaimniecībā asmeņkalis Jānis Nīmanis ar komandu un 2014.gada laureāts zinātnē - profesors Vjačeslavs Kaščejevs sniedza eksperimentālu meistarklasi tandēmā, savienojot teorētiskus fizikas jēdzienus ar praktiskiem demonstrējumiem kalvē.

 
 
Projekts "Vides un radošuma programmu attīstība Imanta Ziedoņa "Dzirnakmeņos"
  

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, fonds "Viegli" laikā no 2014.gada 1.novembra līdz 31.decembrim, attīstīta Imanta Ziedoņa muzeja “Dzirnakmeņi” vides un radošuma programmas, kā arī tām nepieciešamo infrastruktūru, lai muzejs kļūtu par nacionāla līmeņa bāzes vietu jaunrades projektiem vides izglītības jomā.

 
 
Ikgadējie "Viegli" Ziemas burziņi Dzelzceļa muzejā
  

2014.gada 14. un 15. decembris. Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" noorganizēja ikgadējo ziemas pasākumu sēriju. Šoreiz pasākuma galvenais uzsvars bija uz kopā būšanu un prieku - gan vienam ar otru, gan Viegli muzikālajiem skaņdarbiem.

 

 

Ozolu alejas stādīšana Rundāles pils meža parkā

  

2014. gada 24. oktobrī, spītējot salam, Rundāles pils muzejs sadarbībā ar fondu "Viegli" sastādīja 100 ozolu aleju, kas tiks nosaukta Imanta Ziedoņa vārdā.

"Laiks Ziedonim" laureāti vada lekcijas un nodarbības Murjāņos

  

2014.gada vasaras nogalē, 19.augustā Imanta Ziedoņa radošajā muzejā "Dzirnakmeņi" Murjāņos notika apbalvojuma "Laiks Ziedonim" laureātu, nominantu, vizionāru, brīvprātīgo un atbalstītāju tikšanās. Ar lekcijām un nodarbībām uzstājās 2014.gada apbalvojuma laureāti.

 

"Laiks Ziedonim" Cildināšanas ceremonija 3.maijā
  

2014.gada 3.maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā - Gaismas pilī tika apbalvoti pirmie pieci apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāti: zinātnē Vjačeslavs Kaščejevs, tautsaimniecībā Jānis Nīmanis, novadpētniecībā Slišānu saime, par dzīvi literatūrā Andris Vilks, bet par darbu ar bērniem un jauniešiem Ilga Ivanova. Katrā nominācijā cildināti arī nominanti, kuri katrs izcēlās ar savu izcilību, sūtību, stāju, degsmi, savpatību un veiksmi.

 

Par to lapu galotnē un lietām, kas ļauj Imantam Ziedonim turpināties
  

Ir pagājis tieši gads, kopš esam pazīstami ar Mūžīgo Imantu Ziedoni, kas vairs nekad šo zemi un tautu nepametīs. Imanta Ziedoņa fonds „Viegli”, kas tika dibināts kopā ar pašu dzejnieku, šī gada laikā turpinājis darboties, īstenojot vairākas no iecerēm un tiecoties pretī Imanta vīzijai. Šis ir atskats uz pagājušo gadu.

 

Pieteikumu periods Imanta Ziedoņa apbalvojumam "Laiks Ziedonim"
  

No 2014. gada 6.janvāra līdz 3.martam Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" aktīvi gaida kandidatūru pieteikumus visās izsludinātajās nominācijās uz apbalvojumu "Laiks Ziedonim". Mēs meklējam cilvēkus, kuri godina un izceļ Imantam Ziedonim svarīgas vērtības, atbalsta jaunradi un iedvesmoto latviešus visā pasaulē.

 

Epifānijas dienā izsludināts apbalvojums Laiks Ziedonim
  

2014.gada 6.janvārī ar svinīgām vakariņām tika izsludināts apbalvojums "Laiks Ziedonim". Apbalvojuma vizionāri - katras nozarespārzinātāji - lasīja referātus, kas sniedza ieskatu, kādus pretendentus šogad katrā no nominācijām sagaidām. Videoieraksts, pieteikšanās un cita informācija par apbalvojumu www.laiksziedonim.lv.

 

 

Prezentācija I.Ziedoņa pastmarkai Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi
  

2014.gada 6.janvārī, plkst.11 pasta centrā Sakta ar Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" pārstāvja mūziķa Jāņa Holšteina - Upmaņa dziesmu sācies pastmarkas Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi prezentācijas pasākums. Vairāk informācijas šeit.

 

Koncertu sērija "Vakars.Pietura.Jasmīns"
  

2013. gada decembris. Jau trešo gadu notiek fonda "Viegli" ansambļa koncerts. Šoreiz programma sastāvēja pilnībā no fonda ietvaros izdotajām dziesmām, gandrīz pilnībā atskaņojot jaunā albuma "Vakars.Pietura.Jasmīns" repertuāru, kā arī daudzas jau iecienītās dziesmas no pirmā albuma "Viegli".

 

Pastmarku konkurss ir noslēdzies un ir zināmi rezultāti
  

2013. gada novembris. Latvijas Pasta un Imanta Ziedoņa fonda Viegli organizētajā pastmarku dizaina konkursā ar 2074 balsīm uzvarējusi Andras Pētersones veidotā pastmarka Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi.

 

Aicinām piedalīties pastmarku konkursā par Imantu Ziedoni
  

2013. gada oktobris. Latvijas Pasts organizē jau trešo pastmarku dizaina konkursu, taču pirmoreiz, sadarbojoties ar Imanta Ziedoņa fondu Viegli, tajā definēta noteikta tēma - asociācijas par izcilo dzejnieku un publicistu Imantu Ziedoni.

 

Radošā dubultnometne 2013
Murjāņu nometne 2013  2013.gada jūnijs - augusts. Mūsu radošie gari sita augstu vilni un tādēļ, šogad, ceturtās nometnes divās nedēļās, mēs nodevāmies otrā albuma radīšanai. Galvenie darboņi - tie paši, kas jau visiem zināmi: Jānis Holšteins - Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane - Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars), Renārs Kaupers, Jānis Strapcāns, Kārlis Kazāks, viss pašdarbnieciski muzikālais draugu bars u.c. Rezultāti ir izcili un plašākai publikai tie taps pieejami jau šī gada nogalē.

 

Fonds "Viegli" piedalās Dziesmu svētkos 2013
Mūsu Dziesmu svētku logo  

2013.gada jūnijs. Fonds iesaistījās Dziesmu un deju svētku virpulī ar pilnu atvēzienu un vērienu. Mēs iedziedājām paši savu logo, tā radīšanas process tika plaši izrādīts pat oficiālajā Dziesmu svētku Youtube profilā. Un ar to vēl nepietika - mūs uzaicināja piedalīties noslēguma koncerta sadziedāšanās daļā. Kā mums gāja var redzēt un dzirdēt svētku pārraides ierakstā.

 

Fonds „Viegli” novadu bibliotēkām dāvina pēdējo Imanta Ziedoņa sarakstīto grāmatu
  

27. maijā klajā nāca Imanta Ziedoņa pēdējā grāmata „No Jāniem līdz Murjāņiem”, kas sarakstīta kopā ar Aivaru Berķi. Lai ikviens interesents varētu izlasīt stāstus par šo leģendām apvīto vietu, Ziedoņa fonds nolēmis grāmatu dāvāt visām Latvijas novadu bibliotēkām.

 

Imanta Ziedoņa krāsainās pasakas ir izdotas itāļu valodā
  

2013.gada maijs. Imanta Ziedoņa krāsainās pasakas tiek izdotas arī skanīgajā un valodiski bagātajā itāļu valodā. Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās arī ne viens vien fonda pārstāvis un draugs.

Kā mums gāja var aplūkot sekojošajā Facebook galerijā.

 

Maijs - Ziedoņa mēnesis
  2013.gada pavasara siltais un noslēdzošais mēnesis tika nacionāli pasludināts par Ziedoņa mēnesi. Notikumi nāca viens pēc otra, sākot ar ķiršu stādīšanu Tukumā, kā jau tradicionāli maija pirmajās dienās, līdz pat grāmatas "No Jāņiem līdz Murjāņiem" atvēršanas svētkiem mēneša pašās beigās.

 

Laiks iepazīties ar Mūžīgo Ziedoni
  

2013.gada 27. februāris. Cauri lieliem cilvēkiem atspīd Dievs. Tā Dieva līdzība, ko mēs katrs nesam. Imants Ziedonis ir Dieva mākslas darbs. Imants Ziedonis ir brīnums, kas ir uzdāvināts Latvijai. Ar katru nākamo dienu un gadu mēs to sapratīsim aizvien labāk un labāk. Mūzika sāk īpaši skanēt pēc komponista nāves. Dzejnieka dzeja uzdzirkstī ar vēl lielāku spēku tad, kad aiz viņa aizvērušās mūžības durvis. Cilvēks - Ziedonis ir miris. Ir pienācis brīdis iepazīties ar Mūžīgo Ziedoni, kas vairs nekad šo zemi un tautu nepametīs.

 

Koncerti „Viegli, draugi un Tu”.
  2012.gada decembris. Mēs mēdzam darīt dažādas labas, interesantas, vieglas (un, brīdi pa brīdim, arī smagas un grūtas) lietas. Bet viena no visām, kura sagādā vislielāko gandarījumu mums pašiem un ir tikusi plaši pamanīta, ir koncerti decembrī. Šīs ir tikai otrais gads, bet daži jau to vieglprātīgi sauc par tradīciju. Un mēs neiebilstam.

 

Radošā nometne.
  2012.gada vasarā notika jau trešā fonda "Viegli" radošā nometne. Šī gada galvenā tēma tika veltīta pašizaugsmei un radošumam. Plašāka koncerta vietā šoreiz izmēģinājām roku jaunrades dienas organizēšanā uzņēmumu darbiniekiem, kas nākotnē varētu kļūt par vienu no "Dzirnakmeņu" aktivitātēm. Nometnes ietvaros kopā ar uzņēmuma RBSSKALS darbiniekiem, izmantojot dažādus dabā atrodamus un cilvēka spēkiem radāmus efektus, tika ieskaņota Imanta Ziedoņa Raibā pasaka.

 

Sus Dungo albuma atklāšana.
  7.jūnijā Kluba "Piens" pagalma amfiteātrī notika dūdiņroka grupas "Sus Dungo" debijas albuma atklāšanas svētki. "Sus Dungo" tiek sauktas gan par pēdējo gadu interesantākajām un krāšņākajām parādībām pašmāju neatkarīgajā popmūzikā (Džeina Tamuļeviča, Diena), gan meiteņu undergroud indie-popu (Toms Grēviņš).
 Fonds "Viegli" sastapa meitenes 2011.gada vasarā un jau rudenī tapa kopīgs dziesmas "Balle" ieraksts ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Albums "Rasā pēdas" tapis ar fonda "Viegli" atbalstu.

 

Virtuālā sālsmaize Imanta Ziedoņa digitālajā muzejā.
  2012. gada 29. martā Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā notika Imanta Ziedoņa digitālā muzeja pirmās kārtas prezentācija. Klātesot muzeja veidotājiem, skolotājiem un skolēniem, tika atklāta mācību spēle „Epifāniju līkloči”. Šī spēle dod iespēju virtuālā veidā iepazīt vasaras māju, kur tapuši Ziedoņa nozīmīgākie darbi, un kas šobrīd ar fonda „Viegli” atbalstu top par Imanta Ziedoņa radošo muzeju.

 

Albumam "Viegli" piešķirta ADwards balva par dizainu.
  Radošās izcilības festivālā ADwards'2012 Grafiskā dizaina kategorijā tika novērtēts mākslinieces Līgas Kitchen veidotais albuma "Viegli" dizains un Miķeļa Baštika makets, piešķirot II pakāpes ADwards Meistarības ordeni. Priecājamies un pateicamies.

 

Draugu launags.
  28.martā kluba "Piens" restorānā organizējām tikšanos ar fonda ziedotājiem, atbalstītājiem un draugiem, lai arvien aktīvāk iesaistītu plašāku cilvēku loku "Viegli" misijas īstenošanā - palīdzētu skaistajam Latvijā parādīties. Ziedojumi nodrošina Imanta Ziedoņa topošā muzeja "Dzirnakmeņi" uzturēšanu un attīstīšanu.

 

Koncerti „Viegli un draugi”.
  2011.gada 18. un 19.decembrī notika koncertfestivāls "Viegli un draugi". Dzelzceļa muzejā, ziemīgā atmosfērā pulcinājām Viegli draugus, lai kopīgi baudītu gan albuma "Viegli" melodijas, gan viesmākslinieku pārsteigumus. Tā bija ilgi gaidīta satikšanās, ko režisēja mūsu draugs Kaspars Zvīgulis. Koncertu ienākumi tika ieguldīti Imanta Ziedoņa muzeja labiekārtošanas darbos - klēts lubiņu jumta nomaiņā.

 

Neatkarības diena Briselē un Luksemburgā.
  18.novembrī Briselē un 19.novembrī Luksemburgā notika Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas 93.gadadienas svinības, kurās ar albuma "Viegli" dziesmām un Imanta Ziedoņa dzeju pievienojāmies arī mēs.

 

Digitālā muzeja meistarklase skolotāju konferencē.
  Lai iesaistītu Latvijas literatūras skolotājus Imanta Ziedoņa digitālā muzeja veidošanā un pielāgošanā skolu vajadzībām, 26.oktobrī fonds "Viegli" ar meistarklasi piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konferencē “Konkurētspējīgu labās prakses piemēru prezentācijas izglītībā”.

 

Ar koncertu „Gaismas pilī” klajā nāk albums „Viegli”.
  1. maijā, jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā Pārdaugavā, notika Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" izdotā albuma "Viegli" atklāšanas pasākums. 500 apmeklētāju klātbūtnē, albuma tapšanā iesaistītie mūziķi atskaņoja savas dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem.
Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" stratēģijas parakstīšana
  2010.gada jūlijā, radošajā nometnē Murjāņos, konsultējoties ar literatūras skolotājiem, ierēdņiem, uzņēmējiem un dažādiem profesionāļiem, uzsākām darbu pie nākotnes muzeja izveides stratēģijas. 2011. gada 1.februārī, piedaloties fonda dibinātājiem un Imantam Ziedonim, norisinājās stratēģijas parakstīšanas pasākums.

 

Zvaigznes diena, Vīna studija Rīgā
 2011. gada janvārī, turpinot Imanta Ziedoņa tradīciju, organizējām Zvaigznes jeb Epifānijas dienas atzīmēšanu ar dzejas lasījumiem, epifānijām un dziesmām. 

 

Dzejas un mūzikas vakari par godu 18. novembrim
  Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu 2010. gada novembrī fonds "Viegli" organizēja dzejas un mūzikas vakarus Rīgā, Varšavā (sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Polijā) un Vīnē (sadarbībā ar Latviešu biedrību Austrijā).

 

Publiskā talka Murjāņos sadarbībā ar GNP
  Sadarbojoties ar Gaujas Nacionālo Parku fonds "Viegli" organizēja publisku talku "Dzirnakmeņu" mājās Murjāņos, lai rūpētos par teritorijas labiekārtošanu un uzkopšanu.

 

Radošā nometne Murjāņos
  Radošās nometnes laikā, 2010. gada vasarā, tika ierakstīts mūzikas albums "Viegli", kā arī notika diskusija par nākotnes muzeja "Dzirnakmeņi" attīstības stratēģiju.

 

Ķiršu stādīšana Tukumā
  Sadarbībā ar Tukuma pilsētas domi, 2010. gada pavasarī tika uzsākta jauna tradīcija - notika publiska talka, kuras laikā tika iestādīti 77 ķirši Tukuma pilsētas centrā.

 

 

2017. gada 5. jūlijā notika Imanta Ziedoņa grāmatas "Krāsainas pasakas" angļu valodā atvēršanas svētki. Grāmatu izdevis apgāds "Jumava" sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu "Viegli" un Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA). Pasakas angļu valodā tulkojusi Ieva Lešinska.

Imanta Ziedoņa “Colorful Tales” ir 11 pasaku izlase, kas paredzēta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Grāmatas ilustrācijas veidojuši 11 talantīgi latviešu mākslinieki — LMA pasniedzēji, studenti un diplomandi. 

Grāmtu "Colorful Tales" iespējams iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās un interneta grāmatu tirgotavās. Plašāka informācija par grāmatu aplūkojama šeit

Fotogrāfijas no atklāšanas svētkiem aplūkojamas šajā saitē.

 

Pirmo reizi izdotas Imanta Ziedoņa "Krāsainas pasakas" angļu valodā

 

2017. gada 5. jūlijā notika Imanta Ziedoņa grāmatas "Krāsainas pasakas" angļu valodā atvēršanas svētki. Grāmatu izdevis apgāds "Jumava" sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu "Viegli" un Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA). Pasakas angļu valodā tulkojusi Ieva Lešinska.

Imanta Ziedoņa “Colorful Tales” ir 11 pasaku izlase, kas paredzēta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Grāmatas ilustrācijas veidojuši 11 talantīgi latviešu mākslinieki — LMA pasniedzēji, studenti un diplomandi. 

Grāmtu "Colorful Tales" iespējams iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās un interneta grāmatu tirgotavās. Plašāka informācija par grāmatu aplūkojama šeit

Fotogrāfijas no atklāšanas svētkiem aplūkojamas šajā saitē.