Projekta "Telpas pavasaris" JAUNUMI

2016. gada 27. un 28. jūnijā Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos notiks projekta vasaras nometne tiem jauniešiem, kuri pusgada garumā piedalījās projekta ietvaros rīkotajās aktivitātēs: pētījumā un radošo darbu konkursā, radošajās nometnēs dažādās Latvijas vietās. Kā pēdējais uzdevums jauniešiem, lai iegūtu ielūgumu uz Ziedoņa muzeju Murjāņos, bija motivācijas vēstules, kurās viņi atbildēja uz jautājumu - kāpēc man ir svarīgi nokļūt Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos?

***

2016. gada 20. maijā Rīgā, Rīgas Juglas vidusskolā notika projekta “Telpas pavasaris” noslēguma pasākums, kur pulcējās 9.-12. klašu jaunieši un viņu skolotāji no visas Latvijas. Pasākuma ietvaros darbojās septiņas radošās darbnīcas, ko vadīja Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” dalībnieki un apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāts, profesors Jurģis Šķilters, mūziķis Goran Gora, dzejnieks Toms Treibergs, māksliniece Velga Vītola, mūziķis Arstarulsmirus, improvizācijas teātra aktrise un radio personība Sanda Dejus, Jauno Fiziķu skolas pārstāvji, tāpat tika prezentēti pētījuma “Telpas pavasaris” starprezultāti. Radošo darbnīcu mērķis bija parādīt, kā notiek jaunrade, savienojot dažādas jomas, piemēram, mūziku, fiziku un komunikāciju.

Projekta “Telpas pavasaris” pasākumu Rīgas Juglas vidusskolā atbalstīja Rīgas dome un Latvijas vides aizsardzības fonds .

FOTO GALERIJA

***

PAR PROJEKTU “TELPAS PAVASARIS”

Projekta “Telpas pavasaris” mērķis ir veikt pētījumu par to, kā Latvijas iedzīvotāji uztver vietu, kurā viņi dzīvo, kā arī veicināt jauniešu radošo potenciālu un rūpes par Latviju, tās vidi un telpu. Projekta ietvaros norisinājās pētījums “Kas ir mūsu uztveres, emociju un zināšanu telpa?”, radošo darbu konkurss 9.-12. klašu jauniešiem, kā arī 3 nometnes - Dobelē, Kuldīgā un Valmierā.

RESURSI

Video lekcija

Video materiāls iemūžināts jau 2015. gada 20. novembrī, kad Latvijas Nacionālās bibliotēkas smailē norisinājās projekta prezentācijas pasākums. Video lekcijā profesori Vjačeslavs Kaščejevs un Jurģis Šķilters sarunājas par to, kā un cik dažādos veidos var skaidrot telpas jēdzienu. Video lekciju var izmantot vidusskolu klasēs audzināšanas, fizikas vai citu mācību stundu ietvaros.

VIDEO KLIPI

- Kas ir telpa?

- Kas Tev ir telpa?

- Aicinājums jauniešiem

- Kā piedalīties projekta pētījumā?

ATSKATS UZ RADOŠAJĀM NOMETNĒM

- Dobelē startē fonda "Viegli" projekts "Telpas pavasaris"

- Jaunieši Vidzemē piedalās fonda "Viegli" pasākumos

FOTO

Foto no video lekcijas ieraksta

Foto no radošajām nometnēm Latvijas reģionos

 

Informācijai: arta.platace@fondsviegli.lv vai 28334562

 

Projekts “Telpas pavasaris” tiek īstenots pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda un Rīgas domes finansiālajam atbalstam. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar raidījumu TE!, Valmieras pilsētas pašvaldību, Dobeles novada pašvaldību, Kuldīgas novada pašvaldību, Rēzeknes pilsētas domi, Latgales vēstniecību GORS un E-klasi.