Ceļā ar Baronu

Tautas mūzikas ieraksts Ceļā ar Baronu izdots par godu projektā Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu realizētajam gājienam no Tartu līdz Dundagai 2020. gada vasaras beigās. Tautas mūzikas skanējumā radītie skaņdarbi sākotnēji izmantoti Ziedoņa muzeja veidotajā daudzsēriju dokumentālajā filmā Ceļā ar Baronu, kas pirmizrādi piedzīvoja 2021.gada pavasarī. Digitālais albums pieejams bez maksas straumēšanas servisos Spotify un YouTube

Dziesmu saraksts:

 1. Pilna Dieva Pasaulīte
 2. Divi sirmi kumeliņi
 3. Barons pie jūras
 4. Barons biezoknī
 5. Dundagas dziesma
 6. Barons mežā
 7. Nu, sala, nu, sala (Sasala jūrīna)
 8. Barons pļavā
 9. Barons negaisā
 10. Ainult Armastus

 

 

Albuma ierakstā piedalījušies mūziķi: Jānis Upmanis-Holšteins (Goran Gora), Renārs Kaupers, Jānis Strapcāns, Rūta un Valdis Muktupāveli, Staņislavs Judins, Mārtiņš Miļevskis. Albuma ilustrācijas, dizains: Ziedoņa muzejs. Izdevējs: fonds Viegli, 2021. gads.

 

Desmit pāri

Imanta Ziedoņa fonds Viegli savā vienpadsmitgadē atklāj mūzikas ierakstu Desmit pāri. Ierakstā dubultplates un CD formātā apkopotas 16 jau iemīļotas fonda Viegli melodijas, kas ierakstītas kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Mūzikas ieraksta vāciņā ieslēpta vēstule klausītājiem: "Tikko iemītas takas, celiņi, grants ceļi, vietējas nozīmes asfaltēti ceļi, šosejas un lielceļi. Visi tos gājuši. Tai skaitā arī Imanta Ziedoņa fonds Viegli. Kurš – basām kājām, kurš – kedās, kurš – kāzu, gaidību, dzemdību, šķiršanās vai bēru kurpēm kājās. Pirmajos desmit fonda gados piedzimušajiem bērniem vēl nav ne jausmas, ar ko īsti nodarbojas viņu vecāki, bet viņi zina, ka ir Imants Ziedonis. Bāka. Fonds Viegli turpina iet Ziedonim pa pēdām. Tieši tik skaistu, mazliet naivu, romantisku, dziļu, skumju, vitālu, radošu, smejošu, dzīvu un ar lielu gribu turpināties viņi redz šodienu."

Dziesmu teksts:

 1. Desmit pāri kedu

 2. Nekā jau nepietrūkst

 3. Mazā dziesma 

 4. Sega 

 5. Gods Dievam augstībā

 6. Ceļi

 7. Ceļa Sentiments

 8. Ne citu rīt 

 9. Amsterdama

 10. Kukainītis

 11. Mazā bilžu rāmītī

 12. Viegli

 13. Viss skaidri redzams

 14. Pilni vižņu mani mati

 15. Nepārtraukti, nenorimti

 16. Es atkal neatvados 

 

 

Visu gaisu

Albumā apkopotas 10 pazīstamas latviešu komponistu dziesmu aranžijas, radītas par godu brīvdabas koncertam Kartupeļu ziedonis, kas izskanēja 2019. gada jūlijā līdzās kulturālo kartupeļu laukam Kuldīgā.

2019. gada jūlija vidū, kartupeļu ziedēšanas laikā, Kuldīgā notika pirmais fonda Viegli brīvdabas koncerts Kartupeļu Ziedonis, kuras īpaši šim notikumam izvēlējās fonda Viegli līdzdibinātājs, dziesminieks Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis). Lai piešķirtu jau zināmām dziesmām jaunu skanējumu, Kartupeļu lauka bigbendā kopā ar Goran Gora muzicēja DJ Monsta (Uldis Cīrulis), mūziķis Jānis Strapcāns, perkusionists Mārtiņš Miļevskis un pianists Jānis Miltiņš. Ierakstā Visu gaisu iekļautas tādas laika pārbaudi izturējušas dziesmas kā Imanta Kalniņa Dūdieviņš, grupas Pērkons dziesma Pie baltas lapas, Raimondas Vazdikas izpildītā Apsoli man neko un citi iemīļoti skaņdarbi.

“Par visām šīm dziesmām varu droši teikt, ka es gribētu būt to autors. Katra no dziesmām ir unikāla pērle Latvijas mūzikas vēsturē un šādas pērles ir jādzied”, par dziesmu izvēli stāsta mūziķis Goran Gora.

Dziesmu saraksts:

 1. Es nezinu

 2. Tāpēc jau, ka nevar zināt, kāpēc

 3. Pie baltas lapas

 4. Dūdieviņš

 5. Dziesma Sniegbaltītei

 6. Apsoli man neko

 7. Adata un diegs

 8. Mūžīgais piedāvājums

 9. Notiksies, kam jānotiek

 10. Mēs pārtiekam viens no otra

Albuma ierakstā piedalījušies mūziķi: Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Jānis Miltiņš, Uldis Cīrulis (DJ Monsta), Mārtiņš Miļevskis, Jānis Strapcāns.  Albuma ilustrācijas, dizains: fonds Viegli. Izdevējs fonds Viegli, 2019. gads.

Albums tapis pateicoties biznesa parkam ABAVA.

 

Loks paliek vaļā

Fonda Viegli trešais albums Loks Paliek vaļā sastāv no 12 dziesmām ar I.Ziedoņa vārdiem. Albums tapis 2015. gada  augustā fonda Viegli radošajā nometnē I. Ziedoņa vasaras mājās Dzirnakmeņi un dažādās vietās to apkārtnē. Dziesmas radās, iedzīvinot jauno pirtiņu, ieskandinot krastu pie Lojas upītes un strādājot ne tikai dienas laikā, bet arī augusta zvaigžņotajās nakts stundās.

Dziesmu saraksts:

 1. Kukainītis

 2. Nekā jau nepietrūkst

 3. Amsterdama

 4. Nekaunība

 5. Arī saule netiek atpakaļ

 6. Sega

 7. Mazā dziesma

 8. Kaijiņa

 9. Zvaigznes

 10. Augusta debesīs

 11. Viss skaidri redzams

 12. Viegli

Albuma ierakstā piedalījušies mūziķi: Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, Jānis Strapcāns, Kārlis Kazāks, viesmākslinieki un visi fonda Viegli veidotāji. Albuma ilustrācijas, dizains: Līga Kitchen un Jānis Birznieks. Izdevējs fonds Viegli, 2015. gads

 

Vakars. Pietura. Jasmīns.

Fonda Viegli otrais albums, kurā iekļautas 11 dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Albums iznācis dzejnieka Imanta Ziedoņa aiziešanas gadā un ir pavisam citāds, jo mūziķiem, šķirot dzejnieka sarakstītās rindas, bija vēlēšanās apstāties un pārdomāt savas dzīves kopsakarības ar Imantu Ziedoni.

Dziesmu saraksts:

 1. Gods Dievam augstībā

 2. Tepat

 3. Laba sirds

 4. Desmit pāri kedu

 5. Pēkšņi

 6. Pilni vižņu mani mati

 7. Pavēli tai rokai

 8. Panāc pretī

 9. Ceļa sentiments

 10. Es Tevi gribu

 11. Vakars. Pietura. Jasmīns

Albuma ierakstā piedalījušies mūziķi: Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, Jānis Strapcāns un visi fonda Viegli veidotāji. Albuma ilustrācijas, dizains: Līga Kitchen un Associates, Partners et Sons. Izdevējs fonds Viegli, 2013. gads

Albums tapis pateicoties auditorkompānijai Ernst&Young Baltic.

 

Viegli

Pirmais Imanta Ziedoņa fonda Viegli albums. Dziesmu albumā iekļautās desmit dziesmas ierakstītas 2010.gada vasarā, nedēļu garajā fonda Viegli radošajā nometnē Ziedoņa vasarnīcā Murjāņos. Albuma ierakstā piedalījās vairāk nekā 20 cilvēku, ieskaitot Ziedoni, kura balss dzirdama vienā no albuma dziesmām. Šajā albumā ir ne tikai mūzikas disks ar 11 dziesmām, bet arī DVD ar īsu filmiņu, kur var sekot līdzi, kā tapa diska ieraksts. Filmiņu iespējams noskatīties arī šeit: https://vimeo.com/23090288

Dziesmu saraksts:

 1. Ne citu rīt

 2. Varenā tumsa

 3. Ceļi

 4. Mazā bilžu rāmītī

 5. Tik tikko

 6. Es tevi pamīlētu tā

 7. Nepārtraukti, nenorimti

 8. Lakstīgalas

 9. Drīz, drīz

 10. Es atkal neatvados

Albuma ierakstā piedalījušies mūziķi: Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, Jānis Strapcāns, Kārlis Kazāks un visi fonda Viegli veidotāji. Albuma ilustrācijas, dizains: Līga Kitchen un Asketic. Filmiņas režisore: Adriana Roze. Izdevējs fonds Viegli, 2011. gads

Albums tapis pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.