Izdod Imanta Ziedoņa grāmatu Lāča Andreja pasakas

Izdod Imanta Ziedoņa grāmatu Lāča Andreja pasakas

Decembra sākumā Imanta Ziedoņa fonds Viegli izdevis pasaku grāmatu Lāča Andreja pasakas, kurā iekļautas divas I. Ziedoņa pasakas. Lāča Andreja pasakas ir neparasta grāmata visai ģimenei, kas mudina vecākus lasīt to kopā ar bērniem.

Imanta Ziedoņa muzeja krājuma galvenais objekts, rotaļu lācis Andrejs Upīts, kalpojis par iedvesmu bērnu grāmatai Lāča Andreja pasakas. Grāmatā iekļauts 1976. gadā rakstītais Imanta Ziedoņa darbs Lāču pasaka un Pasaka par Kliņģeri un Baranku. Līdzās Imanta Ziedoņa pasakām radīti interaktīvi uzdevumi, kas padara lasīšanas procesu radošu un interesantu gan vecākiem, gan bērniem. Sākot ar uzdevumu, kur grāmatas ilustrācijā jāsaskaita mellenes, līdz pat kopīgai vēstuļu rakstīšanai un pasaules iepazīšanai kopā ar bērnu. Grāmatā iekļauta arī mūziķu Renāra Kaupera un Kaspara Zemīša sarakstītās dziesmas Lāča Andreja dziesma teksts un notis. Pasakas papildinātas ar ievadu un nobeigumu, kas iepazīstina lasītājus ar lāci Andreju un pastāsta par to, kā rīkoties situācijās, ja mežā sastapts īsts lācis. 

Grāmatas ilustrācijas veidojusi gleznotāja Zane Lūse. Māksliniece izstrādājusi 16 ilustrācijas 33x33cm klasiskā eļļas glezniecības tehnikā uz finiera. “Savos darbos cenšos ietērpt tādu kā “smaidīgu ironiju”, kas, manuprāt, netrūkst arī Ziedoņa pasakās. Mani darbi veidoti latviešu nedaudz pelēcīgajās noskaņās, taču skatoties uz tiem rodas silta sajūta un raisās smaids”, pauž gleznotāja Zane Lūse.

Imanta Ziedoņa fonda Viegli izdotās grāmatas iespējams iegādāties fonda Viegli birojā Sporta2 kvartālā, Rīgā un grāmatnīcās visā Latvijā. Iepazīties ar teju visām izdotajām grāmatām, kurās ir Imanta Ziedoņa darbi, var katru otrdienu no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00 Ziedoņa bibliotēkā Rīgā, Sporta ielā 2.