Radiožurnāls un izstāde "Kur Zeme Tā"

Radiožurnāls un izstāde

Šogad, Imanta Ziedoņa grāmatas Kurzemīte piecdesmitgadē, Kartupeļu Lauka Radio Ziedoņa muzejs izveidojuši nepieredzēta formāta žurnālu un izstādi. Līdz 22. novembrim Kuldīgas novada muzejā var iepazīties un piedzīvot ekspozīciju Kur Zeme Tā.

   

Izstāde Kur Zeme Tā sastāv no vairākām telpām, kuras konceptuāli vēsta, paskaidro un interpretē Imanta Ziedoņa idejas un viņam tuvās vērtības mūsdienās. Izstādes mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ne tikai ar Imanta Ziedoņa grāmatu Kurzemīte, bet inovatīvā veidā prezentēt dažādas šajā grāmatā atrodamās idejas. Imants Ziedonis, apceļojot Kurzemi un apcerot ceļā pieredzēto, savā grāmatā raksta, ka viņu interesē Latvijas individualitātes, personības, savādnieki un dīvaiņi. Ziedoņa prāt, tikai personība spēj izaudzināt otrā personību.


Atsevišķa vieta izstādē atvēlēta Kartupeļu Lauka Radio radītājam izdevumam Radiožurnāls. Kur Zeme Tā. Tas ir multimediāls izdevums, kur paralēli tekstam un fotogrāfijām iespējams intervētos kurzemniekus saklausīt un saredzēt. Desmit Izcili kurzemnieki intervēti un iemūžināti vairākās radio komandas ekspedīcijās visas vasaras garumā. Izdevumu radījusi talantīgu mākslinieku komanda – mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora) komponējis žurnāla skaņu celiņu no Kurzemes skaņām, māksliniece Alise Līce veidojusi video, savukārt fotogrāfe Elīna Kursīte iemūžinājusi radiožurnāla varoņus skaistās fotogrāfijās. Žurnāla autoru kolektīvā ir arī Toms Treibergs, Svens Kuzmins, Emīls Lukjanskis un Žanete Grende. Žurnālu iespējams iegādāties grāmatnīcā “Jānis Roze” un Imanta Ziedoņa fonda Viegli birojā Sporta ielā 2, Rīgā iepriekš piesakot.

   
Vienā no izstādes telpām apskatāmi jauno mākslinieku darbi, kuri tapuši iedvesmojoties no grāmatas Kurzemīte. Grāmatā Imants Ziedonis apceļojot Kurzemi paviesojies arī - Kazdangas lauksaimniecības tehnikuma rīkotajā Kartupeļu ballē. Pateicoties Kazdangas muzejam, izstādē ikvienam apmeklētājam
būs iespēja ielūkoties šajā unikālajā notikumā. Izstāde apskatāma Kuldīgas novada muzejā (Pils iela 5, Kuldīga) līdz 22. novembrim katru dienu no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, otrdienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00. Izstāde tapusi pateicoties Kuldīgas novada muzejam, Valsts kultūrkapitāla fondam (VKKF), Kuldīgas novada domei, Abavas vīna darītavai, AS ‘Attīstības finanšu institūciju Altum, Eiropas Sociālā fonda projekta, Labklājības ministrijas un MacMaster atbalstam.